جستجو و دسترسی سریع به اطلاعات پروژه ها

یکی از مسائل مهم در راه اندازی سیستم های مدیریت پروژه در سازمان های پروژه محور، ایجاد امکان دسترسی سریع به وضعیت پیشرفت پروژه موردنظر برای مدیران مرتبط و مخصوصا مدیران ارشد سازمان می باشد. به بیان دیگر در هنگام بروز یک مشکل یا مساله در مورد یکی از پروژه ها، مدیر مربوطه نیاز دارد تا با به خاطر داشتن چند کلمه از پروژه موردنظر آن را در میان پروژه های سازمان پیدا کرده و از وضعیت کلی پیشرفت آن اطلاع حاصل نماید. همچنین لازم است که سیستم امکان دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت پیشرفت و تاخیر تک تک فعالیت های پروژه و توضیحات و مشکلاتی که بر روی فعالیت های پروژه توسط مجریان کار ثبت شده است را فراهم نماید. همچنین مناسب است که کاربر از امکان دسترسی و مشاهده مستنداتی که در مورد فعالیت های مختلف پروژه بارگذاری شده است برخوردار باشد.

مشاهده اولیه نتایج جستجوی پروژه

با استفاده از قابلیت جستجوی پروژه در نرم افزار مدیریت پروژه مپسان کاربر می تواند مشابه جستجوی گوگل با درج چندین کلمه از نام یا گروه کاری پروژه به صورت مستقل از ترتیب و مستقل از اشکال مختلف حروف ی و ک و آ نسبت به یافتن پروژه موردنظر خود اقدام نماید. در نتیجه لینک پروژه هایی که شامل تمام کلمات موردنظر هستند به کاربر ارائه می گردد. در ادامه کاربر با نگه داشتن ماوس بر روی هر یک از آیتم ها در نتایج جستجو می تواند اطلاعات کلی در مورد این پروژه مانند تاریخ شروع، درصد پیشرفت، مدت مبنا و مدت تاخیر آن دریافت نماید.

باز کردن لینک هریک از نتایج جستجوی پروژه

در صورت کلیک کاربر روی هر یک از لینک های پروژه های یافت شده یک گزارش گرافیکی از وضعیت پیشرفت این پروژه به کاربر ارائه می گردد. در نتیجه در این گزارش کاربر با یک نگاه می تواند دریابد که این پروژه تا چه مرحله ای پیش رفته و هم اکنون در چه مرحله ای قرار دارد. در این گزارش کاربر با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی سلول مربوط به هر یک از فعالیت های پروژه می تواند سوابق توضیحات و پیشرفت های ارسال شده در مورد این فعالیت را به سادگی مشاهده نماید.

اطلاعات تکمیلی در صفحه وضعیت پیشرفت پروژه

همچنین در صورت استفاده از قابلیت ثبت کاستم فیلدهای پروژه، در سربرگ این گزارش اطلاعات کاستم فیلدهای پروژه که می تواند بیانگر مواردی مانند تعداد و متراژ انجام کارهای مختلف و یا حجم مصالح مختلف مصرف شده باشد نمایش داده می شود. همچنین در صورتی که با استفاده از قابلیت ثبت مستندات پروژه، مستنداتی برای فعالیت های این پروژه ثبت شده باشد کاربر می تواند مجموعه مستندات این پروژه را در کنار وضعیت پیشرفت آن مشاهده نماید.

جستجوی گروهی پروژه ها

یکی از امکانات موجود در ابزار جستجوی پروژه در سیستم مدیریت پروژه مپسان، قابلیت جستجوی گروهی پروژه ها می باشد. بدین صورت که در صورتی که پس از جستجو بر اساس کلیدواژه های کاربر، موارد متعددی از پروژه های شامل این کلیدواژه ها در یک گروه کاری مشترک یافت گردد، سیستم یک لینک گروهی جهت مشاهده وضعیت پیشرفت این تعداد پروژه به صورت یکجا و در یک نگاه به کاربر عرضه می نماید. در نتیجه کاربر صرفا با نگه داشتن ماوس بر روی این آیتم می تواند اطلاعات کلی را در مورد وضعیت پیشرفت این تعداد پروژه (شامل موارد مانند میانگین درصد پیشرفت، میانگین مدت مبنا، میانگین تاخیر، کمترین تاریخ شروع، بیشترین تاریخ پایان و …) مشاهده نماید.

اطلاعات تکمیلی در صفحه وضعیت پیشرفت گروهی پروژه ها

با کلیک روی چند پروژه، صفحه ای شامل اطلاعات فعالیت های این تعداد پروژه به کاربر ارائه می گردد که در یک قالب گرافیکی و در یک نگاه کاربر را از مرحله ای که هر یک از پروژه های موردنظر در آن قرار دارد مطلع می سازد. در این گزارش نیز کاربر با نگه داشتن ماوس روی سلول هر فعالیت می تواند اطلاعات تفصیلی در مورد مشخصات کلی و سوابق توضیحات ثبت شده بر روی آن را به سادگی مشاهده نماید.

همچنین در صورت استفاده از قابلیت ثبت کاستم فیلدهای پروژه، در سربرگ این گزارش اطلاعات تجمیعی کاستم فیلدهای پروژه های موردنظر (که می تواند بیانگر مواردی مانند تعدادکل و یا متراژ کل انجام کارهای مختلف و یا حجم کل مصالح مختلف مصرف شده در این تعداد پروژه باشد) نمایش داده می شود. همچنین کاربر می تواند با کلیک روی لینک هر یک از کاستم فیلدها، ستون حاوی مقادیر این کاستم فیلد را به این گزارش اضافه نموده و در صورت ارسال این گزارش به Excel از این اطلاعات در محیط اکسل استفاده نماید.

بازگشت به صفحه اصلی سیستم مدیریت پروژه مپسان